SlavCon: nezabudnuteľná cesta za dobrodružstvom!

sc13-plagatTento víkend sa uskutočnil jeden jedinečný festival s názvom SlavCon. Ak náš web čítate pravidelne, tak určite o ňom už viete. A ak ste na SlavCone boli, tak mi určite dáte za pravdu, že tento víkend bol úžasný a skvelý! A ak ste na SlavCone neboli, tak dúfam že tento report vám aspoň trocha priblíži jeho vynikajúcu atmosféru.

Piatok

Pre mňa sa SlavCon začal už v piatok ráno o 7:30. Keďže som pomáhal pri organizácii tohto festivalu, tak v danom čase som prišiel do Iuventy a začali sme všetko pripravovať. Prípravy prebiehali pomerne svižne a chaosu bolo minimum, dôkazom toho je, že brány sme otvorili načas o 14:30.

Umelecká fotka s názvom: "Melya sleduje prednášku o Cageovi"

Brušné tance počas otváracieho ceremoniálu

Čoskoro po otvorení som sa zvítal s Menelyou a Morgy. Po chvíľke sme sa presunuli na prednášku o drakoch, ktorú si pre náš pripravili Morgy a Petra. Po prednáške sme sa išli vyvetrať von, kde sme sa pustili do všelijakých debát. Potom som sa vybral na otvárací ceremoniál SlavConu, kde nás Cranky s Lothmíril pekne privítali a mohli sme vidieť aj nádherné vystúpenie brušnej tanečnice. Odtiaľto som utekal na prednášku venujúcu sa Nicholasovi Cagovi. Došiel som asi v polovici, ale aj tak som sa poriadne nasmial. 😀 Piatkový večer patril Tolkienovi, odštartovali sme to našou diskusiou s názvom Pod Oslavovým stromom: Hobit ako kniha.
Brušné tance počas otváracieho ceremoniálu

Umelecká fotka s názvom: “Menelya sleduje prednášku o Cageovi”

Diskusia to bola vynikajúca, ľudia sa zapájali a túto útlu knižôčku sme prebrali doslova z každej strany. Potom sme sa s malou prestávkou presunuli na Fealiathovu prednášku o trpaslíkoch. Nasledoval nočný chillout, pod týmto treba rozumieť diskusiu na rôzne témy a vrcholom bola hra kontakt. Potom sme boli už všetci veľmi unavení, a tak sme sa radšej zakopali do spacákov a užili si krátky spánok.

Sobota

Sobotné doobedie som strávil poväčšinou orgovskými povinnosťami a festival som si začínal užívať až tak okolo jednej. O druhej sme mali opäť diskusiu, tentokrát na tému Špekulácie v Stredozemi. Z technických dôvodov sa táto diskusia odohrávala vonku pred budovou, čo ale vôbec nevadilo. Práve naopak, celú diskusiu to náramne odľahčilo a vonkajšie prostredie jej jedine pomohlo, veď sme diskutovali o pol hodinu viac ako sme pôvodne plánovali. :) V podstate hneď po tejto diskusii sme začali prípravy na našu prednášku o stravovacích zariadeniach v Stredozemi a ich chuťoviek. Prednáška sa niesla v odľahčenom duchu a dokonca bola aj ochutnávka (a vraj aj chutilo :) ).

Menelya a Morgy s Ďurom Červenákom

Menelya a Morgy s Ďurom Červenákom

Ajka si pre nás pripravila prednášku o šialenej mysli Stevena Moffata, ktorá bola veľmi príjemná a aj vtipná. No a potom to prišlo! Hlavný bod sobotného programu – vyhlásenie súťaží, tombola a vystúpenia. Musím pogratulovať ostatným členom PP.com za to, že povyhrávali v rôznych súťažiach. Konkrétne: Húrin sa umiestnil na prvom mieste v Tolkien kvíze, Morgy vyhrala fotografickú súťaž a Menelya zase kostýmovú súťaž. Gratulujem! :) A tu sa mi nedá nepochváliť aj jedinečné vystúpenie tanečnej skupiny Rustiqua, baby boli vážne perfektné! Ak ste si zakúpili lístky do tomboly, tak ste sa mali na čo tešiť, keďže ceny boli naozaj veľmi pekné. Asi najlepšie ceny boli: akčná figúrka Voldemorta, prvý lístok na Kozmodróm, steampunková palička a potom kopec rôznych knižiek.

Ja ako hobit

Ja ako hobit

Vo vestibule sa po hlavnom večernom programe rozozvučala kapela Train Trio. Hrali síce pekne (možno by sa zišlo aby hrali trocha rezkejšie), ale keďže moje nohy vôbec nevládali, tak som len sedel a blbol so svojím “elfským” plášťom. No a potom nasledoval ďalší skvelý bod prgramu – večerná svetelná šou! Pôvodne mala byť síce ohňová šou, ale počasie plány zmenilo. Ale to vôbec nevadí! Keďže táto svetelná šou bola úplne nádherná, baby z Let Them Fly ukázali všetkým že sú naozaj talentované. Po tejto šou nasledoval zombie mód a čakanie na skončenie poslednej prednášky, aby sme sa mohli uložiť spať.

Nedeľa

V nedeľu som sa bol ráno zobudiť na joge. Síce mi to moc nešlo, keďže celé telo bolo z predchádzajúcich dní totálne unavené, ale aj tak som sa aspoň trocha rozhýbal. Po joge sme väčšinu doobedia strávili vonku. Tu Húrin opäť vyhral, tentoraz súťaž v lukostrelbe. Sledovali sme aj metlobal, kde sme pokrykovali “Thorin z Dubnej” a iné stredozemské pokriky. 😀 Potom som sa presunul na svoju ďalšiu prednášku, ktorú som mal ešte aj s Rasťom a Carolosom. Prednášali sme o rôznych zahraničných conoch. Ak to náhodou ešte neviete, tak zahraničné cony sú úplne iné ako tie česko-slovenské. Con sa pomaly blížil ku koncu a nás čakala naša posledná spoločná PP.com prednáška. Tentoraz sme rozprávali o tom čo všetko môžeme nájsť na webe s tolkienovskou tématikou. Väčšinou to boli samé vtipné vecičky, a tak sme sa dobre zabávali. 😀 A predstavili sme aj Foronovelu, prvú slovenskú fantasy telenovelu, ktorá vznikla na našom fóre. Čoskoro by mala byť k dispozícii aj jej redigovaná verzia.

Ukáža z KotníConu

Ukáža z KotníConu

No a to bol oficiálny koniec celého SlavConu. Bolo naozaj perfektne! Tu na konci ešte spomeniem, že sme si vytvorili vlastnú súkromnú líniu s názvom KotníCon. Kebyže náhodou neviete, čo to znamená, tak vedzte, že na celom cone boli samé necudné dámy! Väčšina z nich mala odhalené kotníky a podaktoré aj kolená, ramená a lakte! Toľko necudnosti na jednom mieste! 😀

Ak ste neboli, tak to určite ľutujte. No a teraz nám všetkým zostáva vydržať tých pár mesiacov do ďalšieho slovenského conu – IstroConu. Dúfam že sa tam všetci vidíme! :)