SlavCon, alebo ako stráviť víkend v spoločnosti fantasy

Všetko začalo jedného pekného, teplého dňa, zhodou okolností to bol piatok 13. Autobusom číslo 88 som sa doviezol na AS Mlynské Nivy, kde sa stretávalo pp.com. Samozrejme že som dorazil posledný, veď ako inak :) Hneď ako som dorazil, Emb mi vtiskol do ruky vysačku pp.com, ktorú som si pekne pripol na tričko (btw: cítil som sa skoro ako na ELMc). Potom sme sa vydali na SlavCon. Dostali sme sa tam bez väčších problémov, ale to bolo asi vďaka Embovej zázračnej šípke.

Po vstupe na SlavCon, sa v mojich rukách ocitli všelijaké papiere a samozrejme odznak. Odznak som si pripol hneď pod vysačku pp.com (pomaly som sa začínal cítiť ako nejaký vianočný stromček, veď na fotkách uvidíte). Po vstupe sme narazili na Draugwen, tá nám pomohla trošku sa zorientovať. Potom sme zamierili hneď k triede s nápisom fantasy. Keďže tam v práve tú chvíľu neprebiehala žiadna prednáška súvisiaca s Tolkienom, tak sme išli ďalej. Tak sme sa ocitli v hracej miestnosti. Tam sme sa naučili hrať (pre mňa) novú hru Carcassone (či tak nejako :)). Táto hra nám vyplnila takmer celý prvý deň SlavConu.

Na druhý deň bolo stretko dohodnuté na 9:45 rovno už na SlavCone. Samozrejme že som meškal, ale stále to nebolo tak ako naši admini! Tí došli až po desiatej! Potom sme sa vydali na prednášku s názvom Listy od Deda Mráza. Prednáška sa mi veľmi páčila a dozvedel som sa kopu nových vecí. Po prednáške sme zamierili k herňi a pustili sa do hry. Po chvíli nás ale prerušili, lebo začal turnaj v Bangu, v ktorej člen našeho fóra, Fealiath, skončil štvrtý! Takže mu zatlieskajme. Admini nás potom opustili a vybrali sa na kratučký obed (ktorý trval fakt iba chvíľku, bolo to asi iba päť a pol hodiny :)). Ja s Aiwem sme sa tiež pustili do obedu (aj keď pre neho to boli raňajky).

Po obede sme sa len tak poflakovali po SlavCone. Potom sme sa išli zúčastniť kvízu, ktorý vyhral Aiwendill, takže ďalší potlesk poprosím. Kvíz sa mi spojil (ani neviem ako :D) s ďalšou prednáškou Hobitology. Táto prednáška sa mi veľmi VEĽMI ľúbila. Zasmiali sme sa na kreslených filmoch LOTR a Hobbitovy. Po prednáške sme sa Fealiath a ja išli na takú kvázi prechádzku. Potom sme zase skončili v herni, kde som sa naučil zas novú hru, Kráľovskej rošády (ale tá predchádzajúca sa mi páčila viac).

Potom som dostal na diskusiu (ja som ale iba počúval) s Jaroslavom Rihákom O tvorbe rozhlasovej hry Pán Prsteňov. Pred ňou sa konečne ukázali admini. Počas tejto prednášky som sa miestami cítil ako nejaká modelka (ale nie moc dobrá), lebo Mash ma furt fotila. Po prednáške som sa premiestnil do telocvične, kde som našiel Aiweho a Feliho ako preberajú taktiku v hre Eldarion. A admini samozrejme zdrhli.

V telocvični sme počkali na vyhlásenie súťaží. Vyhlásili aj Aiweho našeho majstra v kvíze a Draugwen, ktorá vyhrala druhé miesto o najlepší kostým. Potom sa tam konal koncert harfistiek, ktorý bol náhodou celkom dobrý. Potom nasledovala tombola, na ktorú sa všetci tešili. Na moje veľké prekvapenie som vyhral stojan na knihy a kľúčenku. Po tombole sa všetci presunuli von, kde nasledovala Ohňovka, ktorá bola naozaj veľmi dobrá. Ako povedal Feli, kto nevidel môže ľutovať (že admini :P). Po Ohnňovke som už išiel domov.

Posledný deň som bohužial na SlavCone nebol, lebo som mal troška iné povinnosti.
Tak a takto som strávil vynikajúce dva dni. Už sa neviem dočkať ďalšieho SlavConu. A ešte odkaz pre všetkých ktorí sa SlavConu nezúčastnili: Môžete ľutovať, že ste neprišli a tak sa aspoň začnite pripravovať na SlavCon 2008 :).