SlavCon 2009 by Menelya

To, čo sme všetci tak netrpezlivo očakávali, neboli oslavy prvého mája. Bol to víkend pred prvým májom a patril festivalu SlavCon, ktorý už po štvrtýkrát uzrel svetlo tohto sveta.

Na Kvačalovu ulicu som dorazila v spoločnosti Húrina okolo 15.30. Ako prvé nastalo zvítanie sa so známymi tvárami, a potom hor sa na Namurasinu prednášku o Artušovi, kde sme stretli zvyšné osadenstvo panprstenov.com (pp.com). Namuras zvládla prednášku na výbornú a ešte nám pridala ako bonus (kvôli štrajkujúcej technike) „vlastnoručne“ predvedený soundtrack.

Ďalej nasledovala prednáška o asasínoch. Po chvíli sme však dali prednosť rozhovoru s našimi priateľmi z fóra pp.com, ktorých sme našli v telocvični. Nenechali sme si ujsť ani otvárací ceremoniál a po ňom Xaronovu prednášku o seriáli Clone Wars.

Druhý deň sa niesol v znamení administrátorov pp.com, ktorí nás poctili svojou návštevou. Azda najviac srandy sme spoločne zažili na tradičnom Aiwendillovom Tolkien kvíze. Fórum pp.com je vedomostne očividne zdatné, lebo vo výsledkoch obsadili naši členovia prvé štyri miesta. A keďže sme si opäť nechceli nechať ujsť Namuras a jej prednášku o britských sci-fi seriáloch, tak sme teda zavítali do sci-fi sekcie. Nuž, ale, časový sklz narobil svoju šarapatu a Namuras musela svoju prezentáciu rozdeliť. Na dvore totiž prebiehalo slávnostné vyhlasovanie výhercov tomboly a víťazov vedomostných kvízov. Nedá mi nespomenúť, že poslednú cenu (nazvime ju ako chceme – cena útechy či hlavná cena),ktorú predstavoval bozk od hlavných organizátoriek, vyhral náš člen Radeon. Nebolo to ani také nepredvídateľné, lebo investoval do pekných 10 lístkov.

Svetelná šou mi síce unikla, ale aspoň som videla ukážky bábkových sci-fi seriálov. No Vrbovské vŕby so svojimi fenomenálne otextovanými, chytľavými piesňami ma prebrali natoľko, že mi už vôbec nebolo zima. Na ten legendárny tanec s Húrinom a Radeonom tak skoro veru nezabudnem. Zvedavosť nás však prinútila opustiť tancovačku a pobrať sa na prednášku pani Vrbenskej, ktorá si svojím rozprávačským talentom opäť získala preplnenú miestnosť.

Potom nastala tma a po nej deň tretí. Hneď na úvod sa servírovala zábavno-poučná prednáška o Hobitoch. Po jej skončení sme sa odkradli na dvor, kde sme sa schuti zabávali s foťákmi a fotili sme sa v rozličných pózach v rôznych maskách. Istú časť ľudí upútali modely tankov, ktoré po sebe strieľali miniatúrne guľôčky. Popoludní sme išli na Fealiathovu prednášku o paródiách na Pána prsteňov, kde sme sa fantasticky zabavili. V kvalite prednášok nezaostávala ani Elendilka, ktorá nám predstavovala čarodejnice a čarodejníkov. Škoda, že som sa mohla zdržať len chvíľku.

Tak sa pre mňa skočil tohtoročný SlavCon. Hovorí sa, že bol posledný. Ja som však optimistka a verím, že SlavCon napriek všetkému nezanikne.

Čo ešte povedať na záver? Ostáva mi už len poďakovať organizačnému tímu za príjemne strávené chvíle, ktoré by som bez ich pričinenia nikdy nemala možnosť zažiť.