Slavcon 2008 by Fealiath

Nadišiel magický okamih, magického dňa osemnásteho apríla. Že vraj čo sa také dialo? No, dokopy nič, na praxi som si sedel za počítačom, surfoval som po internete a normálne regulérne som sa nudil. Ale toto ste nechceli vedieť predpokladám. Nuž, tak vedzte, že v tento deň začínal SlavCon 2008. A prečo ho tak ospevujem? Pretože SlavCon je stretnutie fanúšikov fantastiky veľmi rôznorodého zamerania, či už ide o fantasy, sci-fi, anime, alebo históriu, Slovanskú mytológiu a Slovanov, alebo proste o ľudí ktorí sa radi stretnú s ďalšími a radi pokecajú. SlavCon je proste Akcia. Áno, nie som blbý, to veľké A tam patrí.

Ja osobne so sa na SlavCon dovalil približne o pol siedmej a nešiel som sám. O šiestej sme sa totiž na AS Mlynské Nivy stretli asi približne presne štyria. prvý tam bol Mablung, potom samozrejme narcisticky pomachrujem s tým že som bol druhý, tretí sa dovalil Radeon a nakoniec nás doplnila aj jedna osoba nežnejšieho pohlavia, menovite atalanta. Boli sme síce dohodnutí aj s Húrinom a Menelyou, no keďže tí ani po viacnásobnoých pokusoch o kontakt s nimi (nie, oni nie sú mimozemšťania, oni sú len hluchí k svojim mobilom) sa neobjavili, kolektívne sme sa jednomyseľne uzniesli že na to kašleme a ideme na con (tí dvaja tam nakoniec predsa len trafili aj bez nás). Zaregistrovali sme sa, no ešte predtým sme vonku natrafili na Aiwendilla ktorý sa nám síce snažil ujsť no bol chytený na úteku a tak dostal do ruky zástavu nášho fóra s ktorou sme pritiahli už na registráciu a ktorú sme niesli po ulici (aj keď nie celou cestou ale časť cesty áno). Aiweho fotka bude zverejnená na internete spoločne s ostatnými  Po registrácii sme si ukoristili nejaké to miesto na spanie v telocvični, nejakým zázrakom sme sa zvítali s Menelyou a Húrinom a aj keď síce žiaľ neviem presne kedy, ale pripojil sa k nám aj Sharky a stretli sme aj Faramira (no a samozrejme Draugwen ale to sa nezverejňuje, ona bola org a preto je jasné že tam bola). Keď sme sa konečne ubytovali, šli sme kolektívne na prednášku, po nej tradične ku Albi, potom zase na prednášku no a následne sa nám začali strácať Húrin a Menelya, čo ich neprestalo baviť do konca conu. Takto sme v pätici (atalanta, Fealiath, Mablung, Radeon a Sharky) chodili po cone, asi o jednej nás napadlo že si pôjdeme niečo kúpiť, čo bol pomerne dobrodružný nápad a následne sme sa po návrate do telocvične cca o druhej ráno rozprávali až do 3:15 ráno, za čo sa týmto ospravedlňujem ak sme niekoho rušili.

Ráno po slabých štyroch hodinkách spánku (budíček bol neviem prečo kolektívne ako na dohodu o 7:00) zase začali chodiť po cone, pohltila nás BANG! mánia a tak sme asi do pol jednej hrali BANG! . Ja som o 13:00 mal začať svoju prvú prednášku v živote a tak som sa nervózne premával sem a ta a pár minutiek pred jednou som teda prišiel do miestnosti Fantasy kde som si pripravil stanovište a začal som hovoriť o tom, aké že to ľudové piesne boli v Stredozemi, kedy, ako a prečo vznikli a prípadne aj kto bol ich autorom. Osobne sa zhodnotiť neviem, no tí čo tam boli tvrdia že to išlo. Po tejto prednáške som žiaľ stratil hlas takže som po zvyšok conu pôsobil deathmetalovým dojmom. Po skončení prednášky sme si šli kolektívne zastrieľať z luku, niečo málo zanôtiť a proste užiť si con. Nakoniec nás nejakou ťažko vysvetliteľnou náhodou napadlo zahrať si BANG! (zase raz ) a potom sme dokonca skončili pri DDR, čo nás pomerne dosť chytilo a tak sme konečne už len nesedeli na zadkoch a nehrali len BANGa ale sme sa aj hýbali trochu. Ako som už napísal, ohňovka, UV show, orientálne tance, koncert Vrbovských Vŕb, zase BANG a ďalší výlet do nočnej Bratislavy.

Nakoniec prišla nedeľa, deň apokalypsy kedy sa mal skončiť náš raj na zemi a veruže sa aj skončil. Ja, Mablung a Sharky sme vytrvali až do konca a na prednáške Ako ďalej, SlavCon? sme spoločne s orgmi a ďalšími účastníkmi skrížili názory na tú či onú tému ohľadne conu. Následne sme mierne prispeli k uprataniu školy a ja som ako prvý z trojice zamieril domov s pocitom, že sa vraciam z raja do pekla. Tento pocit ma neopustil celou cestou späť do môjho milovaného Partizánskeho a neopustí ma až do ďalšieho conu, ktorým bude pre mňa (dúfam) Parcon alebo Istrocon, no ak náhodou tieto dva zlyhajú, tak potom sa stretneme na SlavCone 2009 priatelia a dúfam že v ešte hojnejšom počte ako tento rok. Fantastike zdar a takýmto podujatiam zvlášť.

Comments are closed.