Slavcon 2008 by Celebril

Konečne prišiel vytúžený deň SlavConu a konečne som si mohla nahodiť moje Pán prsteňov fórum tričko. Mala som sa stretnúť s Eówyn (kto nevie tak proste kamoška z eldarionu)ibaže ja som na to nejako zabudla a málinko som meškala…ale tak nakoniec sme prišli na Kvačalovu, spolu s Telcom (jej brat), kúpila som si lístky a išli sme to tam omrknúť. Z fóra ani z eldarionu sme nikoho nevideli a tak sme išli na našu prvú prednášku (diskusiu) o Battlestar Galactice. Celkom sranda aj keď som v živote o nej nepočula. Len sa tam rozoberala Markíza a STVčka tak to bolo trošku od veci. Potom sme spustili naše kotvy na dvore kde za nami prišiel Sharky (konečne niekto nový xD) a Eówyn nás mlátila programom SlavConu po hlavách (neskôr skončil v najbližšom smetnom koši). Tak sme si len tak posadali, keďže nebola žiadna ďalšia prednáška, ktorú by sme chceli vidieť, a čakali asi dve hodinky kým príde zvyšok fóra. (medzičasom sme urobili nejaké extravagantné fotky s arafatkami xD) Konečne prišli Húlin s Menelyou, zoznámili sme sa a urobili spoločnú foto. Pred 20:00 sme ja, Eowynka a Telci museli ísť, tak sme sa rozlúčili a každý šiel svojou cestou. (to, že Eow nasadla na zlú električku, ktorá nás zaviezla na opačný koniec Bratislavy a potom sme sa pýtali šoféra na cestu domov je už iný príbeh iba podotknem že cesta domov mi trvala skoro 2 hodinky)

V sobotu sme sa s Eow opäť stretli a vyrazili na spoločnú cestu za dobrodružstvom, tentoraz vyzbrojené mojou gitarou. Šťastne sme dorazili na miesto konania SlavConu, gitaru odložili do telocvične (potom ju tam zopár týpkov obdivovalo) a dozvedela som sa, že na vchodových dverách je lístok “Celebril hlás sa na registračke”. Tak sme tam šli, šťastne som prežila stretnutie s STčkármi (inak v poho ľudia) a dostala knihu od Boromira za malú službičku. Netrpezlivo sme čakali na Fealiathovu prednášku a čas sme si krátili so zopár fajn ľuďmi (stretli sme známeho zákeráka zo sveta Eldarionu – Maga z Haradu), gitarkou a fotením s dravcom (myšiak, sokol, sova alebo čo to bolo xD). O 13:00 konečne začala, tak sme si spolu s Eow a Faramirom posadali a počúvali o Stredozemskej ľudovej tvorbe. Sem tam sa otvorili dvere, ktoré sa nedali bohužial zatvoriť ale dalo sa. Celkovo ju hodnotím ako úspešnú. (Eow sa počas nej rehotala tak som ju občas tresla xD) Po jej skončení sme natrafili na Xarona a šli sme otestovať luky na dvor. Prvykrát som strielala z naozajstného (doteraz iba na vlastnoručne vyrobených) a dvakrát som dokonca trafila cieľ. Eowynke sa jeden šíp podarilo prestreliť ponad múr von zo školského pozemku, tak sme spoločne podnikli dobrodružnú výpravu s názvom Zachráňte šíp. Nakoniec sme šťastne preliezli so Xaronom múr, vytiahla som hľadaný šíp so záhradky mierne zarastenej žihľavou a vrátili sme ho na dvor. Potom sme sa zase len pofľakovali a ja som obdivovala dobovú kapelu čo to tam spestrovala svojou muzičkou. Práve sa začínal hlavný program keď sme sa pobrali s Eow naspäť domov (tentoraz sme prekonali cestu bez problémov).

A tak prišla nedeľa a s ňou posledný deň SlavConu. V klasickej zostave ja, Eowynka, gitarka plus jedna kamoška zo školy – Zuzka – sme vyrazili na našu milovanú Kvačalovú (každá škola môže byť milovaná pokiaľ do nej nechodím). Hneď sme aj vošli do fantasy miestnosti kde práve bežala prednáška o Indianovi Jonesovi v podaní Draugwen (nás napadlo, že v nej určite bude Húlin – to tá podoba s hlavným predstaviteľom filmu xD). A naozaj, keď sme vošli zbadali sme samé známe tváre. Prednáška bola fakt vydarená, myslím, že všetkým zúčastneným sa páčila. Po jej skončení sme sa pobrali na dvor (zase) a ja som sa pokúšala spraviť spoločnú fotku – ako obvykle so samospúšťou. Chvíľku som sa ešte s Húlim hádala či kopce smerom na západ sú Alpy alebo nie a potom sme so Zuzkou (mala aj prezývku na lístku napísanú, ale ostaňme radšej pri jej pravom mene) išli na Eruho prednášku s názvom Kto je kto v rozhlasovej hre Pán prsteňov. Mag mi dal sľúbenú kofolku a tak sme spokojne počúvali výklad a obdivovali Eruho tigríkové papučky. Všetkým bolo jasné, že tohtoročný SlavCon sa chýli ku koncu. Väčšina ľudí už odišla a tak sme sa po skončení prednášky usídlili s Faramirom a Zuzkou na dvore a hrali Človeče (nič pre fantazy maniakov). Nakoniec aj Farinko odišiel a tak sme išli na akýsi záverečný príhovor – Ako ďalej, SlavCon?, na ktorom organizátori rozoberali tohtoročný SC a jeho budúcnosť. A potom sme sa aj my konečne a definitívne rozhodli ísť domov. Rozlúčiť som sa nemala veľmi s kým keďže väčšina odišla už predtým…ale tak naposledy som sa poobzerala po miestach kde som strávila víkend a uvedomila som si, že pekné spomienky ostali a o rok, ak dožijem môžem ísť zase. Spoznala som kopec skvelých ľudí a výborne sa zabavila. Ďakujem.