Slavcon 2008 by Atalanta

Do nášho hlavného mesta som dorazila zhruba o štvrť na sedem večer, ako vždy samozrejme s malým meškaním. Na stanici ma už čakali Mablung a Radeon a hneď v závese dorazil aj Fealiath.

Boli sme už skoro kompletní, ešte sme čakali na Hurína a Menelyau, ktorí ale akosi nedorazili tak sme to po asi 20 minútach vzdali a vybrali sme sa na ZŠ, kde sa mala táto veľká fantasy udalosť konať. Zaregistrovali sme sa a ubytovali v telocvični. Tam za nami konečne prišli Hurín a Menelya. Hneď prvá prednáška, na ktorej se sa zúčastnili bol Hobit – the movie, kde nás najviac pobavili zábery z animovaného Hobita. Kto nevidel, neuverí.

Potom prišla tá osudná chvíľa keď som sa naučila hrať Bang! Je to fakt návykové.
No a to sa k nám už pridal aj Sharky. Večer sme sa s Mablungom, Radeonom, Sharkym a Fealiathom vybrali do mesta, nájsť niečo na jedenie, pitie a trošku aj poobzerať Bratislavu. Našťastie som našu skupinu neviedla ja, to by sme tam blúdili ešte teraz. V telocvični sme potom viedli kecy o všeličom možnom aj nemožnom a asi o tretej išli spať.

V sobotu nasledovalo pár prednášok, a hlavne niekoľko hodín strávených pri Bangu. Zlatým klincom, čerešničkou na torte (vyberte si čo chcete) bola Fealova super prednáška. Po počiatočných rozpakoch pána prednášajúceho nasledovalo ale veľa srandy so stredozemskou ľudovou tvorbou.
Poobede sme si spolu so Sharkym a Mablungom zahrali a zaspievali staré dobré (nie len) Elánovky. Kto ste tam neboli, môžete ľutovať.V sobotu som sa ešte zoznámila s Frejou a Xaronom. Neskôr večer sa mi veľmi páčila ohňová show a takisto aj UV show. Po pár partičkách Bangu som to vzdala a zatiaľ čo sa chalani vybrali do mesta som zaspala.

V nedeľu som ešte stihla Draugweninu prednášku o Indy Jonesovi, ktorá bola skvelá a navnadila ma znova si pozrieť všetky jeho dobrodružstvá. Bohužial o jednej som už musela utekať na bus do Nitry.

A čo si zo Slavconu odnášam? Super zážitky, závislosť na Bangu, to, že som sa zoznámila s úplne úžasnými ľuďmi a pár modrín zo spania v telocvični.

Comments are closed.