SlavCon 2007, jeden dobrý Con

SlavCon sa pomaly, ale isto stáva nutnosťou v kalendári každého fantasy pozitívneho človeka. Po prvom veľmi vydarenom ročníku, nám organizátori zo Spoločenstva Tolkiena pripravili ďalšiu nemenej výživnú a lákavú zmes fantasy, anime, Tolkiena, dobrej nálady a hlavne rovnako založených ľudí.

Výprava panprstenov.com si na Slavcone v skromnom počte šiestich tolkien-pozitívnych ľudí (s infilitráciami v podobe Draugwen v organizátorskom tíme, Nenwen, Elfinky a Morgotha aj v podobe prednášajúcich) počínala v hrách a súťažiach celkom obstojne.

Aiwendill sa stal neoficálnym majstrom Slovenska v Tolkien kvízoch, kto ho chce tromfnúť nech sa ozve, a z Fealiath sa postupne stáva majster BANGu!. Celé družstvo panprstenov.com možno niekedy dosiahne na trón v hre Carcassonne, kto vie. Hracia miestnosť, prevádzkovaná hráčmi z Albi, bola príjemným spestrením čakania medzi programami.

Lenže hry boli len malou časťou bohatého programu, z ktorých pre účastníkov s Tolkienom v srdci boli určite najpríťažlivejšie prednášky na zaujímavé témy.

Účastníci sa dozvedeli o Tolkienovom dopisovní si s vlastnými deťmi ako Father Christmas, či o svetlách Ardy. Zaujímavovoťou bola pre všetkých fnúšikov rozhlasovej hry, a že ich nie je málo bola prednáška resp. rozprávanie Jara Riháka, tvorcu a režiséra rozhlasovej hry Pána prsteňov. Tá bola nielen plná zaujímavých informácií, ale niesla sa priateľskej, uvoľnenej atmosfére, tak ako celý Slavcon.

A to je na ňom najkrajšie, bez ohľadu na program, na Slavcone vždy nájdete podobné duše, medzi ktorými sa budete cítiť fajn. Celkom dobrý program na strávenie ďalšieho víkendu nemyslíte?
Uvidíme sa o rok na Slavcon priatelia…