Slavcon 2006 z pohľadu mashishky

Výprava na *Slavcon* sa začala slnečného sobotňajšieho rána dňa 14. 10. 2006, keď sa zástupcovia stránky *panprstenov.com* ( v počte 3 ks – embuck, mashishka a Aiwendill ) stretli na Trnavskom Mýte a vydali sa na púť Bratislavou.
Nájsť miesto konania nebolo ľahké. Potom čo sme prešli pár ulíc hore-dolu a nikde ani stopa po *Kvačalovej ulici* sa Aiwendill rozhodol využiť modernú techniku ( lebo mapu som nevzala, of course… ) a zavolať neviem-komu, kto nám poradil smer cesty. Takže sme sa nakoniec zdraví dostali na miesto určenia, zaregistrovali sa, zaplatili vstupné a vošli na festival.
Prvé čo som si aspoň ja všimla, bol sporo odetý, vychudnutý “asi-hobit”, ktorý behal medzi ľudmi s hrncom na ktorom mal nápis “na jedlo” a pár “asi-elfov”, korí sa vznešene pohybovali medzi nami smrteľníkmi.
Prvé čo sme stihli absolvovať bola prednáška o Tolkienovi v miestnosti Fantasy po ktorej nasledoval kvíz, ktorý sme ( ako som sa neskôr dozvedela ) zvládli všetci skvelo a postúpili do druhého kola, na ktorom však ostal len Aiwendill a aj vyhral zaujímavé ceny s náskokom 25. bodov.
Po kvíze nasledovala obedňajšia prestávka, ktorú sme strávili fotením a zisťovaním čo všetko sa dá na Slavcone vidieť a nebolo toho málo. Okrem rôznych prednášok či už o Slovanoch, alebo o Science Fiction sa tu hrali rôzne hry ( Bang, ČaroDej, Go ), fungovala čajovna, bufet, galéria, Mangovňa a tiež bola možnosť kúpiť si zaujímavé knihy či hry v predajných stánkoch Brlohu, Albi či Imladrisu.
Po obede sme ešte videli divadlo (CSWU), ktoré bolo vtipné no mne veľa nepovedalo, keďže som Star Wars nevidela som z Conu odišla. 😛 ( A nielen ja. )

Keď ho mám zhodnotiť celkovo ( čo sa asi nedá keď som tam bola len jeden deň aj to len pár hodín ), musím povedať ( keď tak program čítam ), že bol určite zaujímavý a bolo tam mnoho vecí ktoré sa oplatilo vidieť. Určite to bola *Ardaudalosť* roka pre všetkých Tolkienofilov a milovníkov fantastiky.
Možno by ho však bolo lepšie spraviť v iných priestoroch, kde by ľudia nemuseli stále behať hore-dolu a tiež by bolo fajn rozmiestniť v blízkosti jeho konania nejaké navigačné tabule typu SLAVCON –> pre ľudí ako ja, ktorí nepoznajú Bratislavu až tak dobre a zabudnú mapu na izbe 😛 .

Uz teraz dúfam, že Slavcon sa zrealizuje aj budúci rok, že budem mať naň viac času a že sa na ňom stretne viac zástupcov našej stránky.

Comments are closed.