Prvy report zo SlavConu 2007

Môj príbeh sa začal dňa 13. apríla 2007, ktorý zhodou okolností pripadol na piatok a ja ako to osoba poverčivá (aj keď len mierne) som neveril že ten deň skončí bez katastrofy, čo sa nakoniec ukázalo ako nepravda.

Po návrate zo školy, kde sme mali písať trištvrteročku z matematiky som schytil spolovice zbelený batoh, narval doň poživeň, ktorá by mi pri troche skromnosti a striedmosti vydržala aj 14 dní a nie 3 a nechal som sa odviesť na autobusovú stanicu v mojom domovskom meste Partizánskom.

Tu som nastúpil do autobsu značky eurolines, v ktorom bolo sakramentsky málo miesta a ja ako človek dlhonohý som mal problém vpratať sa. Po celkom príjemnej ceste (aj napriek nedostatku miesta pre moje dlhé haksne) som vystúpil na autobusovej stanici Mlynské Nivy.

Keďže vonku uvítací výbor nebol, musel som ich pohľadať, čo sa mi aj podarilo, hoci som prišiel z druhej strany ako som bol očakávaný… Po krátkom zoznámení (na čo to naťahovať, všakže, veď sa poznáme) sme počkali na posledného člena výpravy a v zložení Mashishka, Embuck, Fealiath, Freyja, Mablung a Radeon sme vyrazili na Kvačalovu ulicu, kde sme po chvíli putovania aj dorazili.

Ešte na AS Mlynské Nivy sme od nášho šéfa Embucka vyfasovali štítky s logom nášho ambiciózneho fóra a takto ustrojení so štítkami na viditeľných miestach (poniektorí na taškách, poniektorí na bundách a tričkách a našiel sa dokonca aj prípad kreatívca, ktorý si dal štítok na vlasy ? ) sme vstúpili do priestoru registrácie, kde sme boli vybavení letákmi, programom, veledôležitou vstupenkou a ešte veledôležitejším programom a mohli sme vstúpiť medzi účastníkov SlavConu…

Zoznámili sme sa so svojim ohnivkom medzi organizátormi Draugwen, spáchali zopár spoločných foto a šli sme loziť po SlavCone. Najskôr sme zakotvili u Albi a ich stolových hier, potom sme sa následne vo večerných hodinách rozišli, takže sme sa rozpadli na niekoľko skupín a tí, ktorí ostali na cone, menovite Draugwen, Mablung a ja, sa zabávali až do neskorých hodín.

Na druhý deň po zraze, na ktorý admini meškali sme sa vybrali na prednášku o hobitoch od Manweho, kde sme našli aj Aiwendilla. Po prednáške sme šli zahrať Carcasonne a ja som dostal samovražedný nápad prihlásiť sa do turnaja v kartovej hre BANG!.

Nebudem zatĺkať, som drzý ako ploštica, no nechcel som dopustiť, aby sa naše fórum tohto turnaja nezúčastnilo. Na moje veľké počudovanie som vyhral skupinu, v ktorej som bol a mal som dokonca aj nábeh na cenu najlepšieho seniora (a to mam 18, pozor!!!) ale táto mi unikla, keďže sa našiel omnoho väčší fachman ako ja, čo som to hral asi tak desiaty raz v mojom krátkom živote…

Po urputných bojoch vo finále som skončil na krásnom zemiakovom, čiže štvrtom mieste, čo som veľmi spokojný. A keďže sa poobede až do večera nič z môjho pohľadu zaujímavé nedialo, prejdem rovno k večeru, kedy nám zahrali harfistky a bubeník z Česka a následne sa vyhlasovala tombola, v ktorej Radeon vyhral stojan na knihy a prívesok od Brlohu a Aiwendill obhájil víťazstvo z minulého roku v Tolkien kvíze.

Ďalším, nemenej veľkým úspechom bolo druhé miesto pre Draugwen v súťaži O najlepší kostým. Nasledovala ohňová šou v podaní skupiny historického šermu Varghar. Kto na nej nebol, nech ľutuje do skonania svojho, kto na nej bol, nech dovtedy spomína, mne sa páčila.

No a nakoniec nastala nedeľa, deň poznania a osvietenia pre mňa, keďže som bol ako jediný z fóra na diskusii o preklade Pána prsteňov ktorá sa neskôr zvrhla na diskusiu o tom kto bol Tom Bombadil a sám veľký Manwe nás oboznámil s tým, že Tom Bombadil nemá s LOTRom absolutne čo dočinenia a že je to len postavička, ktorú v čase, keď PP vznikal milovali Tolkienove deti a že ju tam dal pre ich potešenie (odvolávam sa na Manweho, ktorý sa zase odvoláva na oficiálne pramene).

Týmto objasnením jednej z najväčších záhad PP končím svoju reportáž (alebo správu? ) s pozdravom SlavConu zdar a foru panprstenov.com zvlášť..

Comments are closed.