Istrocon 2008 by Fealiath

Piatok, 12. september 2008 bol zázračným dňom. Dňom s veľkým D, dňom, kedy niekorým ľuďom na tejto planéte predčasne začali Vianoce. S hrdosťou sa radím medzi nich. Pýtate sa prečo? Pretože v tento deň začala akcia s veľkým A, akcia zvaná Istrocon.

Tohtoročný Istrocon začal pre mňa pomerne dosť netradične – už o 12:00, čo bol čas môjho príchodu do Istropolisu. Ak sa divíte, prečo som tam bol už tak skoro, tak to bolo preto, lebo som sa prihlásil ako výpomoc organizátorom. Niektorí z vás určite zalamujú rukami a chytajú sa za hlavu a zaručene pochybujú o mojom duševnom zdraví, no žial pre nich, neoprávnene. Organizácia, alebo skôr pomoc pri organizovaní takejto akcie má svoje svetlé i temné stránky, no o tom potom, alebo presnejšie povedané, neskôr.

Prvá vec, ktorá sa pre mňa ako pre pomocníka zmenila bola tá, že pokiaľ bolo treba niekde niečo spraviť, potom organizátori nelietali okolo vás, ale za vami, čo síce mohlo narušiť dokonalý zážitok z conu, no na to ste mali myslieť, keď ste liezli na jednu loď s orgami. Ale aby ste si nemysleli, že sme ako staff (ako sme boli odborne oznčeni) stále len makali ako otroci, tak vedzte, že nám boli pridelené služby v šatni a na registračke a ak sme zrovna nemali službu, mali sme voľno, až kým nás nenašiel nejaký org, ktorý práve niečo potreboval helfnúť a vtedy naše voľno skončilo Very Happy . No mne osobne sa to často nestávalo, takže nemám dôvod sťažovať sa.

Aj keď, služby sú kapitolou samou pre seba, nakoľko toľko srandy, ako za jednu službu na registračke s istými ľuďmi som nezažil hádam ani na všetkých conoch dokopy a to už je naozaj čo povedať. Ak by ste si nedokázali predstaviť, čo humorné je na kontrolovaní účastníkov a ich lístkov, tak si sadnite na registračku a tvárte sa, že miesto lepenia lístkov na zápästia krúžkujete holuby a strážite holubník a hneď celá služba dostane úplne iný rozmer. Alebo skúste so svojimi rovnako hladnými kolegami bojovať o bagetu tak, aby si novopríchodzí účastníci nezačali myslieť, ze ste kompletní cvoci.

Samozrejme, výpomoc pri organizácii nie je len sranda, ale je to aj ťažká drina, napríklad ak zrovna máte službu v šatni a v kine zrovna beží najnovší Batman, tak je veľmi ťažké neujsť a ja som to po vynaložení všetkých mojich síl dokázal!!!. Síce som hrešil ako pohan, no to je už vedlajšie…

Asi toľko by som pohovoril o mojej účasti na cone v pozícii pracovnej sily a teraz k tomu, čo som ako účasník stihol obehať.

Osobne som moc na prednáškach nebol (nepämátam sa, že by som vôbec bol na nejakej ) a tak sa moje zážitky obmedzili viacmenej na odsledovanie niektorých filmov, ako bol napríklad Ja, legenda, tiež som stihol vzhliadnuť aj Iron Mana a niekoľko ďalších, na ktorých názvy si však žiaľ už moja deravá hlava odmieta spomenúť. Na čo si však spomínam úplne presne bolo to, ako sme s niektorými členmi ScifiGuide.net hrali BANG!, alebo napríklad UNO (miestami do piatej ráno), alebo ako som sa s jednou z ich členiek vydali hľadať nonstop otvorenú večierku a ako sme sa o druhej v noci po strastiplnej ceste vrátili späť do Istropolisu.

Ak by ste sa ma opýtali, či by som v prípade, že by som dokázal vrátiť čas zmenil svoj status z pomocníka na účastníka, povedal by som vám nie. Prečo? Pretože toľko srandy a toľko zážitkov som snáď ešte nezažil a preto si pomoc pri organizácii takejto akcie ešte rád zopakujem. Každopádne, stretneme sa na ďalšej podobnej akcii, ktorou bude, dúfajme, Slavcon 2009.

Lúčim sa s pozdravom conom zdar a tým bratislavským zvlášť.

Dosconovatenia, priatelia.