Istrocon 2007 ( by Fealiath )

Štrnásty september roku pána 2007. Vraj piatok. A ja som mal vraj prax. Deň začal celkom normálne, vyrážaním dverí pri snahách dostať sa na pracovisko, ale to je nepodstatné, skipnem to radšej až na poobedie, kedy sa už začali diať veci súvisejúce s akciou menom Istrocon. 2007. Po nákupe poživne tvorenej hlavne sladkosťami a podobnými dobrými, no vonkoncom nie zdravých vecí a po vybavení ešte istých záležitostí som sa ako obyčajne to tak býva nechal odviezť na autobusovú základňu môjho milovaného mesta a hor sa na asi 4 hodiny trvajúcu cestu, čo ma síce nadšením nejako nenapĺňalo ale čo som mal robiť.

Po strastiplnej ceste na miesto konania, čiže na Správu účelových zariadení ministerstva zahraničných vecí (skrátene SÚZA) a ubytovaní sa som sa konečne zbavil záťaže z môjho chrbta a cítil som sa nesmierne povzbudene a ľahko. Našiel som vo vnútri Draugwen, s ktorou ako jedinou sa poznám osobne z ľudí, ktorí sa mali ukázať na cone (teda za predpokladu že tam nebol v onú, čiže v siedmu hodinu večernú niekde prítomný aj Mablung). Zvítali sme sa, poklábosili, rozvinuli sme zástavu nášho hrdého fóra a keďže ja som človek zhovorčivý, prehodil som aj pár slov s niektorými členmi Spoločenstva Tolkiena. Potom žiaľ mala Draugwen organizátorské povinnosti, takže ja som sa aj so zástavou nasúkal do hlavnej lode, kde bolo o 20:00 slávnostné otvorenie conu a následne aj divadlo o tom, ako to môže dopadnúť, keď sa démon rozhodne robiť bordel za pomoci 3 ninjov, svojho druhého démonického ženského ja a ešte nejakého zloducha a postaví sa proti nemu hrdina amatér, level 0, miss tuším že Apríl či čo a jedna postava pripomínajúca ninja korytnačku so spôsobmi gentlemana a záporáka zároveň. Nakoniec sa to zvrhlo na lovestory hollywoodskeho typu, kde skoro každý mal partnera a ten kto zhodou okolnosí náhodou nemal, bol jedine najhlavnejší záporák. Skrátka haluz typu kto nevidel neuverí a nech ľutuje, lebo sála zavýjala smiechom a skrúcala sa v kŕčoch smiechu.

No a po tomto nevšednom otvorení sa roztočil kolotoč conovskej zábavy, čo znamená prednášky, premietanie filmov, hranie kartových, stolových a iných hier a ďalších príjemných činností, ktoré sa na conoch robia a praktikujú Very Happy. Všetko ustávalo až neskoro v noci a niektorí sa prebúdzali už pomerne skoro ráno. Z môjho pohľadu to bol super con, takže vrelo doporučujem tým, ktorí nešli a je len škoda, že sme sa tam nestretli ako zástupcovia nášho fóra. Zástava bola z toho dokonca taká sklamaná, že sa jej retiazka, na ktorej visela roztrhala na tri kusy a aj keď ju potom náš šikovný mechanik (čiže ja) dal dokopy, nebola už taká pevná, aby sa s ňou dalo bez obáv chodiť. Takže to je aj dôvod, prečo ste ma tam nevideli so zástavou aj keď ste ma možno stretli, zabránili tomu technické príčiny, no môžem povedať, že v prvý večer zožala mnoho úspechu a pozornosti, takže snáď účel splnila. 4esť práci a robote pokoj a stretneme sa na SlavCone 2008 priatelia.