Istrocon 2007 ( by Beleg )

Na začiatok sa musím priznať, že toto bol môj prvý Istrocon v živote. Aj preto aké meno si už v naších vodách tento con spravil, som sa naň tešil ako malé decko. Doslova. Oháňať po ubytovaní som sa začal už na začiatku prázdnin. Našťastie som dlho zháňať nemusel. Kamarátov brat má byt v Bratislave. V Ružinove. Po krátkych výpočtoch som zistil že výhodnejšie by bolo každé ráno nasadnúť na bus z Nitry (odkiaľ pochádzam) a šinúť si to do Blavy. Môj prvý plán, tri celé dni na Istrocone teda padol. A nebol posledný. Ako školopovinnému mi pripadá povinnosť byť každý deň v škole, teda ja v piatok 14. septembra. Teda sme sa s kamarátmi (jedným comixákom a druhým scifistom) rozhodli, že jeden deň, sobota, bohato stačí. Teda som si v piatok večer poctivo nastavil budík na 5:20 a netrpezlivo som čakal kým zazvoní. Čo čert nechcel zaspal som.

O šiestej mi zavolal kamarát, prečo nie som na dohodnutom mieste. No pretože som sa práve zobudil. Ja som však zaspal už veľa ráz takže už o dvadsať minút som sedel v autobuse do Bratislavy. Približne o tri štvrte na osem sme dorazili a ledva sme stihli našu trolej na stanicu ŽSR. Tam nás čakalo milé prevapenie, v podobe davu čakajúceho na autobus číslo 41. Keď autobus dorazil, dav sa začal presúvať doň, no na všetkých neprišlo. Na mňa tiež. Po polhodinke čakania na ďaľší spoj (a výdatných raňajkách v staničnom bufete) sme už však sedeli v autobuse, ktorý znova praskal vo švíkoch. Asi o pol desiatej sme dorazili pred SÚZU, ktorá je podľa mňa na “konci sveta”. Obrovský dav čakajuci na lístky nás zdržal sotva päť minút a tak by som pochválil organizátorov zato, že im to šlo jedna radosť.

Po malej prehliadke priestorov som sa dostal do fantasy salónu na prednášku (či skôr ukážku) o maľbách Stredozeme, na ktorej som sa veľa nasmial. Prednášajúcou bola jedna fakt pekná baba, ktorá asi bola z fóra pp.com a ak aj zaznelo jej meno, ja si ho nepamätám 😀 Po tejto prednáške som sa pobral k Brložisku kde som si pokúpil pár kníh a siahol som dosť hlboko do vrecka pre moju srdcovku Sin-City, ktorú som kúpil sestre k osemnástim. Nemilo ma prekvapila informácia, že Ďuro Červenák sa nedostaví. Zomrela mu totiž mamka. Za celý pp.com, teraz oficiálne úprimnú sústrasť. Ďaľšou veľkou ranou bolo to, že sa nedostavil ani môj najobľúbenejší (prepáčte Tolkienisti) spisovateľ pán Sapkowski. A ja truľo som mal vak napchatý Zaklínačmi. Ďaľou fixou vyznačenou udalosťou na mojom programe bol Spider-Man 3. Film som síce už videl, ale zdal sa mi dobrý na malú poobedňajšiu siestu. Teda trochu spánku. Po filme nasledovala ďalšia prechádzka po SÚZE a po prebíjaní sa tlačenicou pred Hlavnou Palubou aj sledovanie filmu Fontána. Ten mi spať nedovolil, keďže prekonal moje očakávania. Koniec môjho IC dňa mi dokonale oživil pán Rich Knaak z USA, ktorý je proste bombastický. S úsmevom a venovaním každému podpísal na autogramiáde knihu a aj každému podal ruku. Môj kamarát Peťo vrav , že si ju už asi neumyje 😀

No tento report nechcem venovať len kladom IC 2007 ale aj záporom. Neustála strkanica, stúpanie na nohy (moje nové tenisky si to dosť odniesli), strácanie sa svojej parte a totálny chaos. Aj taký bol Istrocon 2007. Osobne dúfam, že budúci rok sa bude konať na inom mieste lebo Súza 10 000 ľudí nevydrží. Ale aj tak sa už teraz teším na ďalšie parádne zážitky. Stretneme sa o rok.

**Beleg**

Comments are closed.