Ako som prežila SlavCon 2007

V piatok 13. apríla 2007 sa konal prvý deň druhého ročníka SlavConu 2007. Dohodnuté stretnutie sa malo konať o 17:45 SEČ na AS Mlynské Nivy. Ako sa blížila dohodnutá hodina, tak sa naša malá skupinka začala pomaly zbiehať. Ako posledný dorazil Radeon a tak sa mohla začať naša začať púť na SlavCon.
Po chvíľke cesty naprieč Bratislavou, sme dorazili sme na uvedenú adresu, pred školu na ktorej povievali SlavConácke vlajky. Po zaregistrovaní sme sa rozhodli obzrieť situáciu. Fealiath a Mablung sa šli ubytovať do telocvične kde plánovali stráviť noc.

Pri prehliadke budovy, v ktorej sa v tej dobe určie nachádzalo najviac LOTR pozitívnych ľudí na Slovensku na meter štvorcový, nám do očí hneď udreli zaujímavé exponáty ako Durinova ponožka – evidentná plynová bomba, nožíkom čo mal rukoväť z rožka, až po rôzne umelecké výtvory, zdobiace steny chodieb. Nakoniec sme zakotvili v sekcii hier, kde sme sa pustili do stolovej hry Carcassonne od Albi, ktoré nás úplne pohltila. Po skončení hrania sme spravili foto session, odchytili sme aj Draugwen a výsledkom je pár skvelých fotiek. Večer pokračoval koncertom skupiny Vrbovské Vŕby, pričom v tej dobe sa po chodbách začala pohybovať zvláštna skupinka ľudí, ktorá viedla na reťazi vraj zombie, ktorého sa chystali pitvať… nič pre slabé žalúdky.

Na druhý deň sme sa opäť stretli na pôde SlavConu pričom sa k nám pridal aj Aiwendill. Po prednáške o Listoch deda Mráza, počas ktorých sa mi podarilo spraviť pár nezabudnuteľných záberov členov komunity pp.com, sme opäť hrali našu hru Carcassonne. Fealiath sa dokonca zúčastnil v hre Bang! a bol veľmi úspešný.
V neskorých poobedňajších hodinách sme absolvovali veľmi zaujímavú prednášku Jara Riháka o tvorbe Rozhlasovej Hry Pán Prsteňov na ktorej sa strhla zaujímavá diskusia a dúfajme, že sa pán Rihák rozhodne spraviť aj Hobbita 😀 a že sa mu podarí získať práva na vydanie CD verzie rozhlasovej hry. Držíme palce.

Ako sa už pomaly stáva tradíciou, tak podobne ako minuloročný SlavCon, tak aj tohtoročný mal bohatý program v ktorom si mohol každý nájsť niečo čo ho zaujíma, či už ste prišli kvôli Slovanom, Fantasy, Anime, alebo Sci-Fi. O zábavu a príjemnú atmosféru sa postarali nielen účinkujúci, ale organizátori, ktorým patrí veľká vďaka za príjemný víkend. O rok sa určite opäť uvidíme.