Sir Peter Jackson ocenený čestným Rádom Nového Zélandu

PJPo letnej prestávke, ktorú sme naplno využili na zregenerovanie síl, sa k Vám vraciame s kopou energie, aby sme Vám i naďalej prinášali informácie zo sveta Pána prsteňov, Hobita a celého tolkienovského univerza. A ešte aj niečo navyše.

A máme tu úžasnú, čerstvú novinku priamo z Nového Zélandu. Filmový režisér, scenáristia a producent, novozélandský rodák z Pukerua Bay Peter Jackson, si 17. septembra prevzal najvyššie ocenenie, ktoré sa na Novom Zélande dá získať. Stal sa členom Dodatočného Rádu Nového Zélandu za služby krajine. Je vôbec prvý človek z filmového priemyslu, ktorý sa môže na Novom Zélande popýšiť takýmto ocenením.
Rád Nového Zélandu (The Order of New Zealand) je prísne limitovaný na 20 členov, medzi ktorými sú predovšetkým umelci, politici a športovci. Členovia Dodatočného Rádu Nového Zélandu majú tie isté výsady ako limitovaná 20-tka, akurát ich počet nie je ničím obmedzený.
PJ po prevzatí ocenenia povedal: “Cítim sa úžasne. Je to neskutočná pocta a som rád, že som tu mohol byť so svojou rodinou.” Nechal sa počuť, že dúfa, že toto ocenenie jeho práce priláka viac ľudí ku kinematografii a k umeniu celkovo.
Momentálne s postprodukčným tímom pracuje na druhom dieli hobitej trilógie Smaugova Pustatina a s Novozélandským symfonickým orchestrom nahráva vo Wellingtone hudbu k filmu.
Smaugovu pustatinu môžeme očakávať už za pár mesiacov vo svetových i slovenských kinách, 12. decembra kiná opäť ožijú Stredozemou.