Novinky k filmovému Hobitovi

Za posledných pár dní sa do sveta dostalo niekoľko príjemných správ týkajúcich sa filmového Hobita. Prvou z nich je, že Martin Freeman si opäť obuje chlpaté hobitie nohy, aby sa znovu mohol vrátiť do Stredozeme, aj keď iba na chvíľu. Druhou skvelou správou je, že už čoskoro budeme môcť nahliadnuť, ako bude vyzerať druhý hobití film!

Martin Freeman sa vracia do Stredozeme

Len nedávno sa Martin Freeman pre Hollywood.com vyjadril, že sa koncom mája vráti na Nový Zéland. Dôvodom je dvojmesačný blok rôznych dokrútok.

“Koncom mája sa vraciam späť a budem tam celý jún a júl”, povedal Freeman. Zatiaľ však ani on nevie, čo presne sa bude nakrúcať.

“Nemyslím si, že to budú úplne nové scény, ale na druhú stranu, scenár som ešte nevidel, takže možno budem musieť kráčať ohňom! Myslím si, že film ešte nie je dokončený. Preto sa tam musíme vrátiť a dokončiť to. Nie je to nové dobrodružstvo ako pri televíznom seriáli. Je to rovnaký príbeh. Je to rovnaká šou, ktorú som začal v januári 2011. Myslím si, že to bude naozaj zábava, keďže celá posádka si je veľmi blízka a tiež aj všetci herci sú si blízki a baví nás to. Teším sa na to.”

The Hobbit: The Desolation of Smaug sa nám čoskor predstaví

Už čoskoro budeme mať šancu pozrieť sa na úryvok z filmu ,The Hobbit: The Desolation of Smaug, (oficiálny český názov bude: Hobit: Šmakova dračí poušť, slovenský oficiálny názov je stále neznámy). Sám Peter Jackson naživo uvedie tento “sneak peek”, ktorý bude vysielaný cez internet 25. marca.

TVNZ píše, že pravdepodobná dĺžka ukážky z druhého filmu bude 10 – 20 minút, podrobnosti však stále nie sú potvrdené. TVNZ tiež hovorí, že ešte nepadlo finálne rozhodnutie o tom, či a kedy bude vydaná rozšírená verzia prvého hobitieho filmu. A to aj napriek tomu, že Peter Jackson počas premiéry vo Wellingtone naznačil, že je v pláne.

A na koniec pridávame galériu pár nových fotiek priamo z filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug.