Hobit prichádza na DVD a Blu-ray

HBBT_BDCombo-232x300Tri mesiace potom, čo vzal Hobit: Neočakávaná cesta svetové kiná útokom a odniesol si z nich takmer 900 mil dolárov, si môžete prvý film mapujúci Bilbovo dobrodružstvo vychutnať aj v priestoroch domáceho kina. V marci totiž vyjde na DVD a Blu-ray nosičoch.

Už 12. marca 2013 si budete môcť oficiálne zakúpiť a následne stiahnúť digitálnu kópiu filmu. O pár dní neskôr, konkrétne 19. marca, sa môžete stať hrdými majiteľmi DVDčka a Blu-rayka, je len na Vás a Vašich možnostiach, pre ktorú verziu sa rozhodnete. K dispozícii bude na výber 3-diskový Blu-ray Combo Pack za $35,99 resp. 5-diskový Blu-ray 3D Combo Pack za $44,95. Ak nedisponujete Blu-ray prehrávačom, je možnosť zakúpenia si 2-diskového DVD za $28,98. Všetky vyššie spomenuté nosiče budú obsahovať kino-verziu filmu, na Blu-ray ju nájdete v HD rozlíšení, DVD ponúka štandardnú kvalitu.

Okrem samotného filmu nájdete na nosičoch aj prepracované bonusy, najzaujímavejšie sa dotýkajú začiatkov produkcie, hľadania lokácií na nakrúcanie, k slovu sa dostanú aj technici a nakrúcanie v 3D, uvidíte čo-to zo svetovej premiéry vo Wellingtone.

V našich končinách môžete DVD a Blu-ray očakávať až o mesiac neskôr (17. apríla), české titulky budú samozrejmosťou. Ak však nevydržíte čakať tak dlho, môžete sa spoľahnúť na niektoré zahraničné internetové obchody, ktoré zasielajú tovar aj na Slovensko.

Na záver stojí za zmienku skutočnosť, že v lete sa očakáva vydanie DVD a Blu-ray rozšírenej verzie, ktorá má byť o 35 minút dlhšia ako kino-verzia.