BAFTA a Oscary vs. Smaugova pustatina

bafta_oscarLen nedávno boli oznámené nominácie na prestížne ceny BAFTA a Oscarov. Podobne ako minulý rok, Smaugova pustatina bola opäť nominovaná v niektorých kategóriách (O nomináciach Neočkávanej cesty v minulom roku si môžete prečítať viac tu: BAFTA a Oscary). Všetky hobitie nominácie nájdete v tomto článku.

BAFTA

Nominácie na ceny BAFTA boli uverejnené 8. januára. Smaugova pustatina bola nominovaná v dvoch kategóriách: najlepšie vlasy/makeup a najlepšie špeciálne vizuálne efekty. Minulý rok sa Neočakávanej ceste nepodarilo premeniť ani jednu nomináciu na víťazstvo, dúfame teda že tento rok sa to podarí. Slávnostné odovzdanie cien prebehne 16. februára. Všetky nominácie si môžete pozrieť tu.

Oscary

Nominácie na Ceny Akadémie, teda Oscarov, boli predstavené dňa 16. januára. Smaugova pustatina získala celkovo tri nominácie: najlepší zvuk, najlepší strih zvuku a najlepšie vizuálne efekty. Neočakávaná cesta minulý rok nakoniec nezískala žiadneho Oscara, Smaugovej pustatine by sa to však snáď mohlo podariť. Slávnostné odovzdanie cien bude 2. marca. Všetky nominácie si môžete pozrieť tu.

Smaugovej pustatine prajeme veľa šťastia, nech získa čo najviac cien! :)